EğitimGündemİOSB'den Haberler

Eskoop Başkanı Yusuf AKGÜN’den 23 Nisan Kutlama Mesajı

Eskoop Başkanı Yusuf AKGÜN’den 23 Nisan Kutlama Mesajı Yayınladı

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Eskoop Başkanı Yusuf AKGÜN’den 23 Nisan Kutlama Mesajı Yayınladı.

23 NİSAN MESAJI

Bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış, kimseyi zorla Büyük Millet Meclisi’ne davet etmedim. Herkes kararında özgürdür. Ben, kutsal davaya inanmış bir insan olarak hiçbir yere gitmemeye karar verdim. Hepiniz gidebilirsiniz! Asker Mustafa Kemal olarak ben; mavzerimi elime alır, fişekleri göğsüme dizerim. Bir elime de bayrağımı alır, Elmadağ’a çıkarım. Orada tek kurşunum kalana kadar vatanı savunurum. Kurşunlarım bitince değersiz vücudumu bayrağıma sarar; temiz kanımı, kutsal bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. Ben buna ant içerim!”

Mustafa Kemal

19 Mayıs 1919 Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Kuvâ-yi Milliye harekâtı olarak Samsun’a çıkışları ile gördükleri manzara; Serv antlaşması ile Anadolu işgal edilmiş, ordular dağıtılmış. Bir Anadolu manzarası Kuvâ-yi Milliye. Söz konusu vatan, gerisi teferruat diyerek Havza Bildirgesi, Amasya Bildirgesi, Sivas ve Erzurum Kongrelerine müteakip ordusunu kurmuş.  Milli Mücadele Samsun’da başlamış.

23 Nisan 1920 günü Ankara’da, Mustafa Kemal Paşa ve Kuvâ-yi Milliye Heyeti ile TBMM’nin ilk açılışını yapmışlardır. Bu günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ilan etmiş ve Türk çocuklarına armağan etmiştir.

Mustafa Kemal’in Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101. Yıldönümünü yürekten coşku ve saadetler ile kutluyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun, sonsuza kadar.

Saygılarımla,
Eskoop, İskobir ve Sefaköy B. Esnaflar Odası Başkanı Yusuf AKGÜN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu