Sefaköy Sanayi Sitesi

Sefaköy’de Fikret Şimşek dönemi

Sefaköy Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan genel kurulu Pullman İstanbul Hotel Convention Center’da gerçekleştirildi.

Sefaköy Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan genel kurulu Pullman İstanbul Hotel Convention Center’da gerçekleştirildi. Yasakların sona ermesinin ardından normalleşme dönemiyle birlikte kongrelere izin verilmesi sonrası gerçekleştirilen genel kurula üyeler büyük ilgi gösterdi. Pandemi önlemlerinin ihmal edilmediği görülürken, divan başkanlığı seçimi için iki liste önerildi. Fikret Şimşek’in önderliğinde önerilen liste üyelerin büyük çoğunluğunun oyları ile seçildi. Böylece genel kurul divan başkanlığını İsmail Uslu, divan üyeliklerini ise Çetin Daldal, Selami Koçyiğit ve Erdoğan Akbaba yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü. Geçmiş dönem faaliyet, denetleme raporları oylanarak kabul edildi. Geçmiş dönem yönetimin ibra edilmesinin ardından seçim maddesine geçildi. Seçime tek liste ile giren Fikret Şimşek genel kurula katılan üyelerin tamamının oyuyla başkan seçildi.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Sefaköy Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin yeni yönetim kurulu başkanı Fikret Şimşek; “İkitelli OSB’nin en kıymetli yerinde bulunan Sefaköy Sanayi Sitesine hakettiği değeri kazandıracaklarını, en kısa zamanda site içindeki kötü görüntüleri temizletip siteyi İkitelli’nin cazibe merkezi haline getireceklerini” belirtti.

SORUNLARI ÇOK İYİ İBİLİYORUZ

Oybirliği ile Sefaköy Sanayi Sitesinin yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Fikret Şimşek, “Bize gösterdiğiniz teveccüh için tüm üyelerimize teşekkür ederim” dedi. Sitenin sorunlarını çok iyi bildiklerini ifade eden Şimşek sözlerine şöyle devam etti: “Önceki dönemde başkan yardımcılığı yaptım ve yeni yönetime seçilen arkadaşlarımız eski yönetimlerden tecrübeli isimlerden oluşmaktadır. Geçmiş dönemlerde sitemiz lehine gerçekleştirmek istediğimiz projelere hız vereceğiz.

YENİ YÖNETİM BİNASI YAPACAĞIZ

Yönetim kurulu olarak tüm çalışmaların içerisinde birebir bulunacağız. Ben ve tüm arkadaşlarım kooperatiften eski yönetimlerin aksine maaş almayacak. Bu bütçe ile Sanayi sitemizin ihtiyacı olan ibadethanenin yapılması için en kısa zamanda çalışma başlatacağız. Böylece site esnafımızın ibadet ihtiyaçlarını karşılayacak temiz ve nezih ortam olacak. Bir diğer projemiz; kooperatifimizin üyelerine hizmet etme ve temsil etmede yetersiz olan yönetim binasını yenileyeceğiz. Kooperatif içinde faaliyet gösteren üye ve esnafımızın ticari olarak birbirlerine fayda göstermesini sağlayacak organizasyonları hayata geçireceğiz. Hedefimiz; site içerisinde mutlu üye, mutlu sanayici ve mutlu çalışan oluşturmak:”

FARKIMIZI GÖSTERMEK İÇİN ADAY OLDUK

Sefaköy Sanayi Sitesinin yeni yönetimi ile birlikte her türlü özveriyi göstererek çalışacaklarını belirten Fikret Şimşek konuşmasını şöyle tamamladı: ““İkitelli Organize Sanayi Bölge Başkanlığı ile sürekli irtibat halinde bulunarak bölge ve sanayi sitemizin gelişmesi için, bütün çalışmalar içinde elimizi taşın altına koymaya ve İkitellide bulunan bütün kooperatif başkanları ile sitemizin lehine ortak çalışmaya hazırız. Eski yönetimlerde bulunmuş yöneticiler olarak yol haritamızı çizdik üyelerimiz ve sitemiz için yeni dönemde fakımızı göstermeye hazırız. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ve Sefaköy Sanayi Sitesine emeği geçmiş başkan, yönetim kurulu üyeleri ve sanayicilerimize teşekkür ediyorum.”

Kutu – Genel Kurul sonrası yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Başkan Fikret Şimşek ve yöneticiler Erdal Çelik, Dinçer Akar, Nurettin Sözmen, Çetin Daldal, Yakup Özyurt, Mehmet Harmanşa

Yedek yönetim listesi: Şaban Karaman, Selahattin Vulaş, Emre Göze, Zeki Koçyiğit, Adem Güler, Necati Pozan, Serdar Çelik

İOSB temsilcisi: Fikret Şimşek

Denetim Kurulu: Aykut Şeref, Arzu Öksüz, Gülçin Güneş, Ali Arslan

Denetim Kurulu yedek listesi: Selami Güngördü, Erdoğan Akbaba, Nergiz Çoban, İsmail Uslu

Genel Kurul 2021 yılının faaliyet bütçe okunması ve dilek temennilerle bitirildi.

Kutu – PANDEMİSİZ BAYRAMLAR

“İki yıla yakın süredir dünyanın başına bela olan pandeminin biran önce sona ermesini temenni ediyoruz. Virüs korkusu olmadan üretim yaparak ülkemize hizmet etmek en büyük temennimiz. Sağlıklı günlerde buluşmak, bayramları bayram tadında yaşayabilmek ümidiyle tüm üyelerimizin, esnafımızın, ülkemizin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Nice bayramlarda buluşmak temennisiyle bayramımız kutlu olsun…”

Kaynak: Yeni Esnaf Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu