Eğitim

İOSB’de Ücretsiz Teknoloji Koleji

İOSB'de bulunan Topkapı Okulları ücretsiz teknoloji kolejinde mühendis beyinler yetiştiriyor.

Topkapı Okulları, eğitim sektöründe 2005 yılından beri hizmet vermektedir. Ücretsiz teknoloji kolejinde mühendis beyinler yetiştiriliyor.

Bölgemizde bulunan Topkapı Okullarının İkitelli OSB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı özel bir proje okuludur. Proje okulu kapsamında olduğu için eğitim ücreti bakanlık tarafından teşvik altındadır.

Neden Topkapı Okulları

Tüm dersliklerinde multimedya destekli interaktif eğitim olanaklarının olduğu Teknolojik Okul, 24 saat boyunca profesyonel güvenlik kontrolü ve kamera sistemleri ile Güvenli Okul, Halk sağlığı müdürlüğü ve il milli eğitim müdürlüğü denetiminde Beslenme dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanmış Beslenme Dostu Okul, dönüştürülebilir atık ve çevreci enerjilerin kullanıldığı Çevreci Okul, HACCP standartlarına göre denetlenen Temiz Okul, Disiplin, sorumluluğu ve uyulması gereken kuralları öğreterek iç denetim demek olan “ahlak gelişimini” sağlar felsefesini uygulayan Disiplinli Okuldur.

İkitelli OSB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi;

  • Mekatronik
  • Kimya
  • Otomotiv
  • Makine
  • Elektrik-Elektronik

bölümleri mevcuttur.

Tam gün eğitim verilmektedir. Öğrencilerin son sene staj yapacakları yerler okul tarafından ayarlanmaktadır. Öğrenciler mezun olduklarında diplomalarının yanı sıra iş yeri açma sertifikası da verilmektedir. Mezun olan öğrenciler işyeri açar iken Kosgeb destek alabilmektedirler.

Mezun olan öğrenciler

  • Alan ve dalda diploma (MTAL)
  • Teknisyenlik ünvanı
  • İşyeri açma belgesi (KENDİ İŞİNİ KURABİLİRSİNİZ)
  • EUROPASS belgesi
  • Aldığı ve başardığı modülleri, dersleri ve kredileri gösteren belgesi

Neden Ücretsiz

Topkapı Okulları “Kolejde Okumak Senin de Hakkın” sloganıyla yola çıkarak Topkapı Teknoloji Kolejleri’nde mesleki eğitimde sunmuş olduğu kolej imkanlarıyla ücretsiz eğitim fırsatlarının temel dayanağı 23.10.2012 tarih ve 28450 sayılı Resmi Gazete´de yayınlanan “Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” kapsamında Öğrencilerden Öğrenim gördüğü (4 Yıl ) süre boyunca Eğitim Ücreti almayacaktır.

Topkapı Okulları, 2005 yılından itibaren eğitim vermekte ve ara eleman yetiştiren MEB tarafından tam teşvikli teknik bir okuldur.

Topkapı Okulları kurucusu Tahir Fırat Şuekinci; “Çıktığınız bu yolda Topkapı Okulları olarak size öncülük ve ışık tutmak istiyoruz. Okulumuzu merak eden tüm öğrenci ve onların değerli ailelerine kapımız sonuna kadar açıktır. Bize her zaman ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Eğitime değer veren tüm insanları saygıyla selamlıyorum. Hep beraber eğitim çatısında toplanıp kaliteli bireyler yetiştirmek dileğiyle.” diyerek tüm öğrencileri Topkapı okullarına davet etmektedir.

Detaylı bilgi için; https://www.topkapiokullari.com/

Kaynak: BHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu