Eskoop Sanayi Sitesi

Eskoopta Bir Ramazan Geleneği

Eskoopta Bir Ramazan Geleneği bu yılda devam etti

Ramazan ayı’nın manevi atmosferine uygun gerçekleştirilen iftarda özel görevliler, garsonlar kullanılmadı. ESKOOP personeli gönüllü hizmet etti. 600 kişilik bir iftardı. Patron ve çalışanın aynı sofrada buluştuğu iftara çok sayıda İkitelli Organize sanayi bölgesi kooperatif başkanı da katıldı.

İSKOBİR ve ESKOOP sanayi sitesi başkanı Yusuf Akgün yemek dağıtımı ve misafirleriyle tek tek ilgilendi. Kuran-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile oruçlar açıldı.

İSKOBİR ve ESKOOP Sanayi Sitesi Başkanı Yusuf Akgün şunları söyledi; Değerli İkitelli Organize Sanayi bölgesi kooperatif başkanları arkadaşlarım, değerli misafirler, değerli ESKOOP sanayi sitesi üyeleri ve ESKOOP sanayi sitesi çalışanları. Eskiden belli İkitelli Organize Sanayi Sitesinde ESKOOP’ta bu iftarı veriyorduk. Ramazan ayının yaz günlerine gelmesi iftar vaktinin geç vakitte olmasından dolayı ara vermiştik. Fakat bu güzel ortamı görünce bu sene iftarı vermeyi yönetim kurulunca karar verdik. Katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ederim. Bugün benim için zor bir gün.

Pazar günü çok sevdiğim bir babayiğidi toprağa verdim. İkincisi bugün iftar hazırlığı yaparken öğrendiğim, Türkiye’nin karanlıktan aydınlığa çıkmasına yol gösteren Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ün vefatını öğrendim. Hepinizin bu iftarın ve Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bir kez daha iftarımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor. En kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımla selamlıyorum’’ dedi.

İsteyenlerin teravih namazını ESKOOP Camiinde kılabileceklerini belirtildi.

Düzenlenen iftarda; İkitelli Organize Sanayi bölgesinden AYKOSAN yönetim kurulu başkanı Sinan Beyhan, AYMAKOOP Başkanı Murat Göl, Çevre sanayi sitesi Yusuf Tokdemir, Esenler sanayi sitesi başkanı Hasan Kılıçarslan, ESOT Sanayi sitesi Başkanı Özkan Karayel, ENKOOP Başkanı Fazlı Eroğlu, İSDÖK yönetim kurulu Başkanı Aziz İyiokur ve Metaliş sanayi sitesi kooperatif başkanı İhsan Alper vardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu