Çevre Sanayi Sitesi

İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde yangın çıktı

Başakşehir'de bulunan İkitelli Çevre Sanayi Sitesi'nde dün akşam çıkan yangın yaklaşık 8 saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü.

Korkutan yangın! Onlarca dükkan kül oldu…

İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde dün akşam yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin yangın bölgesine müdahale etmesiyle uzun uğraşlar sonunda çıkan yangın 8 saat sonra ancak söndürülebildi.

İkitelli’de 50’ye yakın dükkan kül oldu.

Yangın dün akşam 21.00 sıralarında ilçemizdeki, İkitelli Çevre Sanayi Sitesinde bulunan 11’inci Blok’ta henüz belirlenemeyen nedenle meydana geldi. Kimyasal maddelerin tutuşmasıyla başlayan yangına İstanbul’un birçok ilçesinden itfaiye ekipleri sevk edilerek müdahale edildi. Kimyasal maddelerin olduğu binadaki yangında zaman zaman patlamalar da yaşandı. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, bölgede çok sayıda ambulans bekletildi.

61 araç ve 140 personelle müdahale edilen yangın yaklaşık 8 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına ancak alınarak söndürüldü. İtfaiye ekipleri yanan iş yerlerinde soğutma çalışmasını gece boyu yaptılar.

Sanayi sitesine sabaha karşı gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu itfaiye ekiplerinden yangının son durumu hakkında bilgi edindi.

Büyük yangının oluşturduğu tahribat ise gün ağarınca ortaya çıktı. Çıkan yangında, 1 iş yeri sahibi hafif yaralandı, iki itfaiye görevlisinin de dumandan etkilendiği durumlarının ise iyi olduğu bildirildi. Maddi zarar olarak 50 yakın dükkanın kül olduğu ve yangın ve patlamaların etkisiyle bir çok araç yanarak kullanılamaz hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu