05 Ağustos 2020 Çarşamba

Üniversite Buluşları Sanayicilerle Tanışıyor

İkitelli OSB “Üniversite Buluşları Sanayicilerle Tanışıyor” etkinliğine ev sahipliği yaptı

universite-buluslari-sanayicilerle-tanisiyor
İkitelli OSB, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Adım Patent işbirliği ile gerçekleştirilen “Üniversite Buluşları Sanayicilerle Tanışıyor” etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Kamu - Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında düzenlenen etkinliğin açılış konuşmalarını İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak, Adım Patent Genel Müdürü Özgür Tütün, İ.Ü Cerrahpaşa Proje ve Teknoloji Ofisi Müdürü Prof.Dr. Ali Aydın, İ.Ü TTM Müdürü Prof.Dr. Alper Okyar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Yüksek Mimar Ümit Ünal yaptılar.

Konuşmaların ardından sanayi işbirliği ile ticarileşen patent buluşçusu Prof. Dr. Afife Binnaz Yoruç Hazar deneyimini paylaştı. “Üniversite Buluşları Sanayicilerle Tanışıyor” konu başlığının geniş kapsamlı aktarıldığı panele Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal moderatörlük yaparken, İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Dolgan, Yıldız Teknik Üniversitesi TTO Uzmanı Volkan Okutan, Adım Patent Proje Müdürü Seval Yılmaz, İnovasyon ve Ar-Ge Danışmanı Barkın Arak; panelist olarak katılarak sunum yaptılar.

Panel bitiminde şirketleşmiş kadın girişimci ve buluşçu Seda Çakır kendi deneyim ve başarısını katılımcılarla paylaştı, sorularını yanıtladı. Etkinlik kısa bir yemek arasından sonra Akademik buluşçular ve sanayicilerin yüz yüze yaptıkları görüşmelerin ardından son buldu.

(BHA) - Başak Haber Ajansı

Haber okunma sayısı: 140
Haber eklenme tarihi : 12.12.2019 21:48

Haber Kaynağı: BHAYORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER