02 Temmuz 2020 Perşembe

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan, İkitelli OSB'yi ziyaret etti

Bakan Turhan'ı, İOSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. Aydın ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı ve ağırladılar. Toplantıya Başakşehir Belediye Başkanı Sn. Yasin Kartoğlu ve AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sn. Sebahatdin Kayas da katıldılar.

ulastirma-ve-altyapi-bakani-sayin-mehmet-cahit-turhan-ikitelli-osbyi-ziyaret-etti
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi hakkında kurumsal bilgiler paylaşan Mahmut Aydın, İkitelli sanayicisinin ulaşım ve altyapı konusundaki beklentilerini de dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ise şunları ifade etti: “Sayın başkanlar, İkitelli OSB’nin çok kıymetli işletmecileri, sanayicileri hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

Bu toplantıyı düzenleyen başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz hükümet olarak her şeyden önce ülkemizin kalkınması, büyümesi, gelişmesi ve dünyadaki büyük ülkeler arasında hedeflediği, hak ettiği yeri alması için azimle, gayretle çalışıyoruz. Bu mücadelede en büyük ortağımız sanayicilerimiz. Bizler de sanayicimizin gelişmesi, rekabet gücünün artması, bilimi ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak dünya standartlarında yerini alması için elimizden gelen her türlü desteği bugüne kadar verdik, vermeye de devam edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hizmet siyasetini gündeme getirdikten sonra sağlık, eğitim, savunma, turizm, sanayi gibi her alanda ülkemizde önemli gelişmeler oldu. Bunu sizler de takip ediyorsunuz. Yeter mi? Yetmez. Fazlası olmalı. Bunları hep birlikte tamamlayacağız. Ülkemizde son yıllarda yapılan ulaştırma alanındaki değişimlerin farkındasınız. Hamdolsun bugün ülkemizin her köşesi ulaşılabilir hale gelmiştir. Şehirlerimizin tamamına yakını bölünmüş yollarla birbirine bağlanmıştır. Büyük ve gelişmiş olan şehirlerimizin önemli bir kısmı otoyol ağıyla birbirine bağlanmıştır. Demiryolu ağımızı da limanlarımız ve sınır kapımızla bağlama konusunda birçok çalışma yaptık. Öncelikli olarak mevcut devraldığımız demiryolunu rehabilite ettik. Günün ihtiyaçlarını, günümüzdeki tren vagon sistemine uygun hale getirdik. Altyapıyı yeniden ele aldık ve değiştirdik.Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum.“

Konuşmaların ardından İOSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aydın, Sayın Mehmet Cahit Turhan'a günün anlam ve önemini ifade eden bir hediye takdim etti.


Haber okunma sayısı: 159
Haber eklenme tarihi : 29.07.2019 13:46

Haber Kaynağı: BHAYORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER