31 Mayıs 2020 Pazar

Nurettin CANİKLİ’den İkitelli’ye Ziyaret

Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin CANİKLİ ve CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt ASLANOĞLU İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığında ağırlandılar.

nurettin-canikliden-ikitelliye-ziyaret
İkitelli’nin yıllardır çözülemeyen sorunu Tezyid-i Bedel’in sonuca ulaştırılması aşamasında ciddi emekleri ve katkıları bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin CANİKLİ İkitelli OSB Bölge Başkanlığında yoğun ilgiyle karşılandı.

İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nihat TUNALI, yönetim kurulu üyeleri, müteşebbis heyet üyeleri ve kooperatif başkanlarının hazır bulunduğu karşılamada İkitelli sanayicisinin beklentileri de dile getirildi.

Tezyid-i Bedel sorununu çözmek için ciddi çalışmaları olan İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nihat TUNALI, her fırsatta teşekkür ettiği Nurettin CANİKLİ’ye bir kez daha teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün ikitelli için, ülkemiz için, memleketimiz için çok önemli olan yıllardır uğraşıp sonuçlandıramadığımız ve sırtımızda bir kambur olan Tezyid-i Bedel meselemizi çözüme kavuşturan Sayın Nurettin CANİKLİ başkanımız bizi onurlandırdılar. Bir türlü sonuca ulaştıramadığımız konumuzu elleriyle tutup, meclise getirip, torba yasaya koyup bizim bu yükümüzü sırtımızdan kalkmasına destek oldular. Meclisteki çalışmaları çok yoğun olmasına rağmen bizi kabul etti ve zaman ayırdı. İkitelli’ye gelmelerini rica ettik. Bu yoğunluk içinde geldiler. Kendilerine şahsım, İkitelli ve sizler adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Nurettin CANİKLİ ise yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Yaptığımız sadece görevimizdir. Başkan ve arkadaşlar birkaç defa geldiler ve görüştük. İkitelli’nin ülkenin birçok temel problemine ciddi anlamda katkı sağlayan devasa bir yapısı var. Esasında hükümetlerin, devletlerin hedeflerini büyük oranda gerçekleştirmek için katkı sağlıyor. Aslında bizim yanımızda bizim arkamızda. İhracat ve üretim artarken elbette ki siz kazanıyor görevinizi yapıyorsunuz. Ama aynı zamanda hükümet, devlet bundan çok büyük katkı sağlıyor. İlave istihdam kapasitesi demek, binlerce kardeşimizin iş imkânına kavuşması anlamına geliyor. Her şeyden önce bu devletin yükünü hafifletir. Böyle bir yapı var sizde bunun için çalışıyorsunuz ve bizim görevimiz esas itibariyle sizin önünüzde ki engellerin, ayak bağlarının ortadan kaldırılması olmalıdır. Bunun için bu iltifatları biz hak etmiyoruz.  O torba yasa yönetmeliği 180 maddeydi. Tarihin bugüne kadar TBMM’nin çıkarttığı en büyük torba yasalardan bir tanesidir. Ama her maddesi çok ciddi problem çözüyor. Yasama, bakanlıklar ve hükümet ilişkilerinde en büyük sıkıntı şu; problemli konuların büyük çoğunluğu birden fazla kamu kurumu ve bakanlığı ilgilendiriyor. Eğer herhangi bir sorun birden fazla bakanlığı ilgilendiriyorsa o sahipsiz demektir. Bunun sayısız örnekleri var. Sonuç itibariyle tek bir bakanlığı ilgilendiriyorsa o bakanlık bunun hazırlığını yapar meclise sevk eder ve kanunlaşır. Sizin probleminiz en az üç dört bakanlığı ilgilendiren bir problemdi. Meclis yasalaştırırken başka sıkıntılarla da karşı karşıya kaldık. Avukat arkadaşlarım kusura bakmasınlar ama büyük bir avukat grubunun direnciyle karşılaştık. Açıkçası o ana kadar fark etmemiştim ben ama genel kurul aşamasında çok soğuk yüzüyle karşı karşıya kaldım. Çünkü bu tür davaların arkasında itiraz etmek için koşturanlar oldu. Eğer bu sorunu çözmemiş olsaydık biz görevimizi yapmamış olurduk. Biz o koltukta oturacağız, siz sıkıntı çekmeye devam edecektiniz. Bunun bize çok büyük vebali olurdu. Görevimizi yaptıysak ne mutlu bize.”

CHP Milletvekili Mevlüt ASLANOĞLU ise; “Öncelikle herkese saygılar sunuyorum. AKP grup başkan vekili ve CHP milletvekilini çok nadir bir arada görürsünüz. Ben bu bölgenin milletvekiliyim. Ne sorun varsa Nurettin CANİKLİ’nin başının etini yiyorum. En çok muzdarip olduğu kişilerden biri benim. Ama dert değil sorun götürürüm. Soruna çözüm bulmak için her türlü uğraşıyı verdiği için biz onunla bir kardeş gibiyiz.” dedi.

Konuşmaların ardından; katkıları için AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin CANİKLİ ve CHP Milletvekili Mevlüt ASLANOĞLU’na İkitelli OSB Bölge Başkanlığı tarafından hediye takdim edildi ve program sonlandırıldı.

Haber okunma sayısı: 1315
Haber eklenme tarihi : 01.11.2013 23:17YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER