31 Mayıs 2020 Pazar

CHP'li Faik Tunay'dan İktisad'a nazik ziyaret

chpli-faik-tunaydan-iktisada-nazik-ziyaret CHP İstanbul Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Faik Tunay ve CHP Başakşehir İlçe Başkanlığından Belediye Başkanı adayı olmak için ayrılan Özgür Karabat İKTİSAD Derneği'ne nazik bir ziyaret

Sigara ve içkiye zam göründü

sigara-ve-ickiye-zam-gorundu Sigara ve alkollü içkilerde maktu ÖTV, ÜFE'ye bağlı olarak bugünden geçerli yüzde 2,46 artırıldı

Ekonomik kriz kadınları daha fazla işsiz bırakıyor

ekonomik-kriz-kadinlari-daha-fazla-issiz-birakiyor Ekonomik krizin, istihdam alanında kadınları erkeklere göre daha olumsuz etkilediği bildirildi.

Ev Sahipleri Dikkat!

ev-sahipleri-dikkat Yeni kanunla 'günlük kiralık ev' sahipleri, müşterilerinin kimlik bilgilerini SMS'le emniyete gönderecek. Suçluların takibi kolaylaşacak.

Yaz Tatili İçin Mekan Önerileri

yaz-tatili-icin-mekan-onerileri Tatil planları yaptığınız şu sıcak aylarda en gözde mekanlar neresi nereye giderim sorularınıza yanıt veriyoruz. Tatil yapmanız için en ideal yer neresi sizin için araştırdık.

En Fazla Beş Saat Çalışacak

en-fazla-bes-saat-calisacak On dört yaşından küçük çocuklar günde en fazla beş saat çalıştırılabilecek”.

Konut Kredisi Ödeyecekler Dikkat!

konut-kredisi-odeyecekler-dikkat Taksim Gezi Parkı olayları sebebiyle yaşanan kriz konut kredisi faiz oranlarına yansıdı

AB ile 'fasıl' krizi büyüyor

ab-ile-fasil-krizi-buyuyor Türkiye'nin AB katılım müzakerelerinde 3 yıl aradan sonra yeni fasıl açma girişimi 25 üye ülkenin desteğine rağmen Almanya ve Hollanda engeline takıldı. "Bölgesel Politikalar" faslının açılıp

Gezi operasyonlarında ele geçirilenler basına gösterildi

gezi-operasyonlarinda-ele-gecirilenler-basina-gosterildi İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından "Çarşı" grubu üyelerin de gözaltına alındığı operasyonlarda ele geçirilenleri basın mensuplarına gösterildi.

Denizde 1 saatten fazla kalmayın!

denizde-1-saatten-fazla-kalmayin Yaz aylarında hem eğlemek hem de dinlenmek amacıyla tatil planları yaparken çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşılabileceği unutulmamalıdır.

Evde şarj et yollara çık!

evde-sarj-et-yollara-cik Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen elektrik motorlu Fluence’ın, 2011 yılında başlayan kamu kuruluşlarına satışının ardından Mayıs 2012’den bu yana nihai tüketiciye satışı

Yaz geldi yakıt tercihi değişti

yaz-geldi-yakit-tercihi-degisti Yakıtta yüzde 40’lık avantaj sağlayan LPG, yükselen benzin ve mazot fiyatları nedeniyle araç sahipleri tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

İBB Spor A.Ş. SMARTSPACES projesinde

ibb-spor-as-smartspaces-projesinde Avrupa’nın Kamu Binalarında BİT kullanarak enerji tasarrufu sağlamak amacıyla oluşturulan SMARTSPACES projesine İBB Spor A.Ş. de dahil oldu.

Ve sonunda Metromuz Açıldı

ve-sonunda-metromuz-acildi Uzun süredir açıldı açılacak dediğimiz metro hattımız sonunda açıldı.

Riskli bina rekoru İstanbul'un!

riskli-bina-rekoru-istanbulun Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde bin 935 adet riskli yapı bulunduğunu bildirdi. MHP Kütahya

Yağışlar etkili olacak

yagislar-etkili-olacak Yağışlar, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bitlis, Muş ve Bingöl çevrelerinde etkili olacak.

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

mirac-kandiliniz-mubarek-olsun Tüm İslam Aleminin Miraç Kandili Mübarek Olsun.

KOBİ Koçları Geliyor

kobi-koclari-geliyor Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın başlattığı çalışmayla KOBİ’ler, belgeli danışmanların vereceği taktiklerle büyüyecek.

Büyükşehir adaylığı için ne dedi?

buyuksehir-adayligi-icin-ne-dedi 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in eşi Nazmiye Demirel’in cenaze törenine katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Isparta'da gazetecilerin sorularını da yanıtladı.