31 Mayıs 2020 Pazar

İstanbul'da Korkutan Deprem

İstanbul’da kent genelinde hissedilen 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından artçı depremler de devam ediyor.

istanbulda-korkutan-deprem
İstanbul Silivri taraflarında 13:59 sularında 5,8 büyüklüğünde çok şiddetli bir deprem meydana geldi. İstanbul genelinde hissedilen deprem Bursa başta olmak üzere çevre illerden de hissedildi. Deprem büyük panik oluşturdu. Depremin ardından en büyüğü 4,1 olan 28 civarında artçı deprem meydana geldi. İstanbul valiliği ilk ve orta dereceli okulları tatil etti.

Kandilli Rasathanesi ve AFAD depremin büyüklüğünü son dakika açıklaması ile duyurdu. 5,8 büyüklüğündeki İstanbul’da yaşanan depremin ardından vatandaşlar büyük korku yaşayarak kendilerini sokağa attı.

Beklenen büyük depremin öncesinde orta büyüklükteki bu depremda çok şükür can kaybı olmazken uzmanlar bu depremin çok iyi bir tatbikat olduğunu ve tüm kurumların ve vatandaşın eksikliklerini görmesini ve çok acil tedbir alması gerektiğini dile getirdiler.

Deprem sonrası telefonlar kısa bir süre çalışmadı. Bu konuda telekom şirketleri sınıfta kaldı. Depremden korkan vatandaşlarımız parklara ve toplanma alanlarına akın etti. Gaziosmanpaşa ilçesinde parka vatandaşların çadır kurduğu bilgileri gelmektedir. İstanbulda trafiği ise felç oldu.

Uzmanlar bu depremin beklenen kuzey anadolu fay hattı ile bağının olmadığını bunun bağımsız ayrı bir fay olduğunu dile getirdiler.

Sosyal medyada da vatandaşlar dakikalar içerisinde deprem ile ilgili binlerce yorum yaparak korkularını dile getirdi.

AFAD "hasarlı binalara kesinlikle girilmemeli" dedi.

Başakşehirdende yoğun hissedilen depremde şu anki aldığımız bilgilere göre can veya mal kaybı yok.

Başakşehir Belediyesi Başkanı Yasin Kartoğlu sosyal medya hesabından "#İstanbul kent genelinde hissedilen ve hepimizi etkileyen bir #deprem meydana geldi. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim güzel ülkemizi afetlerden muhafaza eylesin..." dedi.

(BHA) - Başak Haber Ajansı

Haber okunma sayısı: 254
Haber eklenme tarihi : 26.09.2019 18:35

Haber Kaynağı: BHA

Haberin etiketleri:

istanbul depremi, deprem


YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER