31 Mayıs 2020 Pazar

İkitelli OSB’den, Cumhuriyetin 90.yılı için Coşkulu Kutlama

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı “Cumhuriyet Bayramı” kutlamasını görkemli bir resepsiyonla gerçekleştirdi.

ikitelli-osbden-cumhuriyetin-90yili-icin-coskulu-kutlama

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı “Cumhuriyet Bayramı” kutlamasını görkemli bir resepsiyonla gerçekleştirdi. Başakşehir Kaymakamı Fatih KOCABAŞ,İOSBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nihat TUNALI ve yönetim kurulu üyeleri,müteşebbis heyet üyeleri,İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz ve kooperatif başkanlarının katıldığı program,saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

29 Ekim konulu belgesel yayınından sonra günün anlam ve önemini ifade eden konuşmalar yapıldı.

 İlk olarak kürsüye çıkan İSTESOB Başkanı Faik YILMAZ; “Değerli katılımcılar, Cumhuriyeti 90 yıl önce çok büyük savaşlarla bize hediye eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, onun silah arkadaşları, savaşta evlerinde ki bezlerle gazilerimizin yaralarını saran bacılarımıza kadar herkesi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Bu ülke kolay kurulmadı. Bizler Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bize hediye ettiği güzel Türkiye’de hep beraber çalışıyoruz,  hizmet ediyoruz. Allah nasip ederse hep beraber 100. yılını da kutlarız” dedi.

 İOSBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nihat TUNALI ise; Bizler adımlarımızı sanayiye, üretime, teknolojiye, bilime yönlendiren başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. Sözlerimi çok uzatmak istemiyorum. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 1927 yılında dile getirdiği bir paragrafı sizlerle paylaşmak istiyorum.

‘Cumhuriyet Türk milletinin refah ve yükselmesi yolunda yüzyılların görmediği başarılara erişti. Milletin eğilimlerine ve gereksinimlerini bularak ve öğrenerek onun refah ve gelişme gereklerini gerçekleştirmekte Cumhuriyet’in en az zamanda elde ettiği sonuçlar Cumhuriyet yönetiminin milletimize hazırladığı geleceğin daha ne kadar parlak olduğunu tahmin ettirmeye yeterlidir. Asla şüphe yoktur ki, Cumhuriyet’in gelecek evlatları bizlerden daha çok refaha erişmiş ve mutlu olacaklardır’ Ben, bizden sonraki nesillerin refah ve gelişmesine katkı sunacak hizmetleri sunmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Son olarak kürsüye çıkan Başakşehir Kaymakamı Fatih KOCABAŞ; “Öncelikle Cumhuriyetimizin 90. yaş gününü kutluyor ve daha nice 90 yıllara diyorum. Elbette ki sonuna kadar bu Cumhuriyeti yaşatacağız. Tabi ki dünyada iyi bir iş yapmadan sonuç elde etmek mümkün değildir. Bizim icraat, iş yapmamız lazım. Her zaman her şeyin daha iyisi vardır hiçbir şeyi yeterli görmemek gerekir. Bugüne kadar geldiğimiz nokta bunu gösteriyor. Türk iş adamları ve Türk müteşebbisler nereye giderse kazan kazan formülü ile davranıyor. Dolayısıyla buda bizim itibarımızı son derece yükseltiyor. Bunun yanında da kalite ve istikrar noktasına dikkat etmemiz gerekiyor. Bunları dikkate alarak devam edersek, eminimki İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’nin lokomotifi olarak birçok alanda liderlik yapacak ve Cumhuriyete nasıl sahip çıkılacağını göstermiş olacaktır. Bu başarılarınızın devamını diliyorum. Önümüzde hiçbir engel yok yeter ki çalışalım. Cumhuriyetimize, milletimize sahip çıkarak, kıymetini bilerek çalışmaya devam ettiğimizde 10 – 20 yıl içerisinde Türkiye, muasır medeniyetler seviyesinin önüne geçmiş olacaktır diye tahmin ediyorum. Bu düşüncelerle hepinizin bayramını tebrik ediyorum.”  sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

 Konuşmaların ardından Cumhuriyet Pastası’nın kesimi gerçekleştirildi ve TSM Sanatçısı Ayşen BİRGÖR konuklara müzik ziyafeti sundu.


Haber okunma sayısı: 1454
Haber eklenme tarihi : 01.11.2013 23:13



YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER