24 Kasım 2020 Salı

Yatırım Atağı

yatirim-atagi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulamaya aldığı Özel Endüstri Bölgeleri politikası meyvelerini vermeye başladı.

Halkbank Genel Müdürü Osman ARSLAN, İvme Finansman Paketi Hakkında Bilgi Verdi

halkbank-genel-muduru-osman-arslan-ivme-finansman-paketi-hakkinda-bilgi-verdi İkitelli OSB, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'ın, “İvme Finansman Paketi, Ekonomi Değer Kredisi ve Diğer Finansal Destekler” hakkında bilgilendirme yaptığı toplantıya ev sahipliği yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “İvme Finansman Paketi”ni Açıkladı

hazine-ve-maliye-bakani-berat-albayrak-ivme-finansman-paketini-acikladi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İVME (İleri, Verimli, Milli Endüstri) Finansman Paketi ile üç ana faaliyet alanına üç kamu bankasının katılımıyla yıl sonuna kadar 30 milyar liralık bir finansman

Piyasalar karıştı

piyasalar-karisti Enflasyonun yüksek çıkması ve dış piyasalardaki negatif verilere ve siyasi çalkantılara piyasanın tepkisi de sert oldu. Borsada günü yüzde 3.56 düşüşle kapattı. Dolar gün içinde 1.95 liranın

Altın Fiyatlarında Son Durum

altin-fiyatlarinda-son-durum Altın Fiyatlarında Son Durum.Altın Fiyatlarında Son Durum - Altın Piyasa,Günlük Döviz Durumu Ve Analizi. 30 Haziran Altın ne durumda?

Türkiye 12,4 milyar dolar doğrudan yatırım çekti

turkiye-124-milyar-dolar-dogrudan-yatirim-cekti 2013 UNCTAD Dünya Yatırım Raporu'na göre, Türkiye, geçen yıl 12,4 milyar dolarlık doğrudan yatırım çekti

Motorine zam!

motorine-zam Motorine gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 8 kuruş zam yapıldı.

Faber: Küresel piyasalarda her an çöküş yaşanabilir

faber-kuresel-piyasalarda-her-an-cokus-yasanabilir Mark Faber 'Küresel piyasalarda bir günde yüzde 20-30 oranında düşüşler görülebilir her an bir çöküş yaşanabilir' dedi.

CHP'den ekonomi raporu

chpden-ekonomi-raporu CHP'nin ekonomi raporunda, vergi gelirlerinde yavaşlamanın yılın üçüncü çeyreğinden itibaren daha belirginleşeceği belirtilerek, "Mahalli idare seçimlerinin getireceği harcama baskısıyla beraber

Babacan: Borsadan net 1,35 milyar dolar çıktı

babacan-borsadan-net-135-milyar-dolar-cikti Başbakan Yardımcısı Babacan, "Borsaya baktığımızda 26 Mayıs'tan dün akşama kadar net sermaye çıkışı olarak baktığımızda 1,35 milyar dolardayız" dedi.

Merkez faiz değiştirmedi

merkez-faiz-degistirmedi Merkez Bankası politika faizini değiştirmeyerek yüzde 4,50'de tuttu

Toyota CEO'sundan 'kur' uyarısı

toyota-ceosundan-kur-uyarisi GEZİ Parkı olaylarının uzun soluklu olması halinde oluşacak belirsizliğin ekonomiye etki edeceğini belirten Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, döviz kurundaki

Google "Gizli Hükümet Programı" iddialarını yalanladı

google- Google "Gizli Hükümet Programı" iddialarını yalanladı Google, ABD hükümetine bağlı PRISM adlı gizli bir hükümet programına dahil oldukları iddiasını yalanladı.

Fikirtepe’de ‘anlaşmak’ şart olacak!

fikirtepede-anlasmak-sart-olacak Bakanlar Kurulu tarafından riskli alan ilan edilen Fikirtepe’de 2/3 kuralının gelmesiyle birlikte süreç hızlanacak. Tüm vergi ve harçlardan muaf olan bölgede yıkımların önü açılırken, kimse sona

Altın Fiyatlarında Son Durum - Altın Piyasa,Günlük Döviz Durumu Ve Analizi

altin-fiyatlarinda-son-durum---altin-piyasagunluk-doviz-durumu-ve-analizi Altın Fiyatlarında Son Durum - Altın Piyasa,Günlük Döviz Durumu Ve Analizi.9 Haziran Altın Fiyatları. Altın fiyatları artacak mı yoksa düşecek mi?

'Gezi' mesajı pahalıya patladı

gezi-mesaji-pahaliya-patladi Taksim'in ünlü Kızılkayalar hamburgercisinin ortaklarından Servet Kızılkaya’nın Facebook masajı başını yedi.

Dolar/TL son 1,5 yılın en yüksek seviyesinde

dolar-tl-son-15-yilin-en-yuksek-seviyesinde Dolar/TL 9 Mayıs'tan beri devam eden yükselişini sürdürerek son 1,5 yılın en yüksek seviyesi olan 1,8795 seviyesine kadar yükseldi.

Torunlar 50 Milyon TL Temettü Dağıtacak

torunlar-50-milyon-tl-temettu-dagitacak Torunlar GYO, olağan genel kurul toplantısında 2012 yılına ilişkin dağıtılabilir kârın yüzde 30’unu dağıtma kararı aldı.